Dnes už sa ničomu nedá veriť alias trapas v golfovom klube

Autor: Silvia Ondrejkova | 9.5.2013 o 10:08 | (upravené 9.5.2013 o 10:16) Karma článku: 10,01 | Prečítané:  1960x

Sedeli sme na kávičke v prestížnom golfovom klube, kde ešte aj obsluha má naškrobené goliere a správa sa povýšene. Lialo ako z krhly, a tak sme sa nikam neponáhľali. Naše golfové plány boli nadnes prekazené. Kamarátka, ako správna fajčiarka vytiahla na stôl cigarety a zapaľovač. Mne však bolo jasné, že fajčiť vnútri je zakázané, čo dokazovala aj hŕstka cigaretychtivých golfistov, hrbiacich sa pred vchodom. Asi mi neverila, pretože považovala za potrebné, informáciu si overiť u čašníka. Ten s nepochopiťeľným výrazom v tvári odpovedal sucho "no".

Kamarátku odpoveď zjavne neuspokojila a tak schytila voskovú sviečku v tvare kocky, položenú na stole v sklenenom svietniku. Chcela nám dopriať trochu romantiky, a tak sa ju pokúšala neúspešne zapáliť zapaľovačom. Po chvíli to vzdala a strčila mi obe veci do ruky, vraj ona si gélové nechty ničiť nebude, nech to skúsim ja. Nemám žiaľ podpaľačské sklony, ani zmysel pre romantiku v golfových kluboch, takže som sa zamietavo zatvárila, na čo môj priaťel ako pravý gentleman sviečku aj zapaľovač zobral do svojich rúk a po krátkom snažení knot zapálil.

Plamienok sa jemne rozžiaril a všetci sme sa spokojne zatvárili. Ale len na chvíľu... Vtom pribehol čašník, zhrozene mával rukami a popritom vykrikoval: "No, sir, no!!! Please!" Pripútali sme pozornosť všetkých prítomných. Zľakli sme sa, priateľ promptne plamienok sfúkol a všetci sme prekvapene čakali, čo sa bude diať ďalej.

Čašník nám vytrhol sviečku z rúk a začal si obzerať napáchané škody. Pritom neveriacky krútil hlavou a pohŕdavo si nás premeriaval. Nakoniec sviečku obrátil hore dnom a zapol tlačidlo on/off. Baterka zjavne ešte nezhorela, a tak sa celá sviečka rozžiarila a dodala nášmu stolu ten správny jas. Čašník si vydýchol, položil sviečku späť na svoje miesto a urazene odkráčal. Ohorený zvršok dodal sviečke ešte väčšiu autenticitu.

Chvíľku sme nechápavo na ňu hľadeli a potom sme sa strašne rozosmiali. Pochopenie v okolo sediacich návštevníkoch sme však nenašli, a tak sme si radšej rýchlo vypýtali účet a vypadli von do daždivého popoludnia.

Dnes sa už naozaj ničomu nedá veriť, ani len tej sviečke, že je vosková...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Dôvere by už schránka na Cypre neprešla. Pravidlá sa menia

Kauzy ako Lemikon či Váhostav by sa opakovať nemali, staré prípady však už protischránkový zákon nezachytí.

KOMENTÁRE

Slovenský Lex Panama a Žitňanskej obhajoba

Aj keby zákon skresal rozkrádanie len o „drobné“, stále hovoríme asi o miliónoch.


Už ste čítali?